26 вересня у Рівненській ОВА відбулося чергове засідання керівного комітету робочої групи з підготовки змін до Стратегії розвитку Рівненської області до 2027 року. Робота над актуалізацією Стратегії проводиться завдяки підтримці Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») і реалізується в рамках проєкту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України» за сприяння НГО «Волинський ресурсний центр».
У вступному слові заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Кохан наголосив на важливості якісного стратегування в контексті управління регіональним розвитком. Він підкреслив, що поточний період вимагає посилення таких стратегічних напрямків, як обороноздатність, енергонезалежність, підтримка місцевих виробників та населення. А також – врахування процесів євроінтеграції. Олександр Кохан висловив подяку Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та Волинському ресурсному центру за якісний експертний супровід процесу актуалізації стратегії.
Експерт зі стратегічного планування Василь Кашевський повідомив, що на попередньому етапі було проведене узгодження Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року з положеннями нещодавно затвердженої Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027р. Він наголосив, що євроінтеграція України також потягне за собою узгодження українських та європейських законодавства і методик, пов’язаних з управлінням регіональним розвитком. У цьому контексті наявність якісної Стратегії регіонального розвитку стане вагомою перевагою для залучення коштів з європейських фондів та програм. Зрештою, за європейськими нормами та методиками працюватимуть українські інституції усіх рівнів.
Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Костянтин Мокляк повідомив, що актуалізація Стратегії необхідна як через повномасштабне вторгнення ворога, так і задля залучення фінансових ресурсів для реалізації проектів регіонального розвитку. Для Рівненщини процес розроблення і реалізації стратегій за європейською методологією давно став звичним і ефективним інструментом. На даному етапі слід враховувати труднощі поточного періоду і орієнтуватися на збалансовану Стратегію, яка містить оптимальну кількість завдань, що можуть бути виконаними із залученням досяжних ресурсів.
Важливим аспектом є наповнення Плану з реалізації Стратегії якісними проектними ідеями, підкреслив Костянтин Мокляк. Вже невдовзі розпочнуть роботу експертні групи, до складу яких ввійдуть представники бізнесу, освіти і науки, неприбуткових організацій, що працюватимуть над технічними завданнями з реалізації цілей Стратегії.
Начальник відділу економічного аналізу, регіональних програм та прогнозування департаменту розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олена Лійченко ознайомила присутніх із процедурою врахування пропозицій від громадськості і органів виконавчої влади до звіту про стратегічну екологічну оцінку і результати їх врахування. Вона наголосила на важливості оцінки впливу проектів регіонального розвитку на екологію і пов’язані з цим обмеження.
Під час розгляду тем, що прозвучали під час засідання, члени керівного комітету робочої групи запропонували врахувати у стратегічних документах цілі сталого розвитку ООН, ця пропозиція була обговорена і врахована.
Ця публікація була створена ЗРНГО «Волинський ресурсний центр» в рамках проєкту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».