Використовувати інструментарій фактчекінгу (перевірки інформації) для визначення рівня відповідальності політиків районного рівня, моніторингу їхніх передвиборчих обіцянок, – це лише одна із пропозицій, озвучених вчителями суспільних дисциплін сьогодні після завершення тренінгу з медіаграмотності.
Одноденний тренінг з медіа грамотності відбувся сьогодні, 25 січня, у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти для вчителів загальноосвітніх закладів.
Тренінг – один із низки заходів, які відбуватимуться на теренах історичної Волині в рамках проекту «Поширення інструментів медіаграмотності серед мешканців Рівненської та Волинської областей», що впроваджується ГО «Волинський ресурсний центр» за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні.
– Ми завжди відгукуємося на пропозиції громадських організацій, особливо, коли є нагода нашим слухачам-вчителям дізнатися щось нове і цікаве, – відзначила ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній. – Цього разу наших слухачів зацікавила можливість отримати або покращити свої компетенції саме як викладачів медіа грамотності і ми задоволені результатом.
Проектом, зокрема, передбачено проведення ряду тренінгів для вчителів та студентів педагогічних та журналістських факультетів. Також в двох областях буде підготовлено тренерів з медіаграмотності. Окрім того, знання про протидію маніпуляціям та пропаганді будуть поширюватись через групу «Лабораторія медіаграмотності» в Facebookта підготовлені для соціальних мереж відео- інструкції.
– Медіаграмотність є продуктом медіаосвіти, – відзначив тренер проекту Сергій Штурхецький. – І дуже добре, що хоча із запізненням, але в українські школи приходить така дисципліна як медіа грамотність. Вміти ставити запитання, перевіряти отриману інформацію, розпізнавати маніпуляції й пропаганду – це практичні вміння, які не виникають в людини самі по собі: їх необхідно формувати. Найкращими провайдерами цих знань можуть стати для школярів вчителі суспільних дисциплін. Тому наш тренінг включає такі блоки як «Інформування і пропаганда», «Фейки і фактчекінг», «Соціальні мережі» та «Медіагігієна».
Проект «Поширення інструментів медіаграмотності серед мешканців Рівненської та Волинської областей» впроваджується ГО «Волинський ресурсний центр» в партнерстві з Рівненським та Волинським обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти.
System.String[]