21 листопада у Львівській ОВА відбулося чергове засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвиту Львівщини до 2027 року та розроблення проєкту Плану заходів з її реалізації. Засідання було присвячене відбору найбільш життєздатних проєктних ідей і включення їх до Плану з реалізації Стратегії.
У вступному слові перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Андрій Годик подякував присутнім за активне долучення до процедури актуалізації Стратегії розвитку Львівщини, висловивши сподівання, що фінальний документ буде максимально ефективним у поточній ситуації. Також він наголосив на важливості коригування стратегічних пріоритетів в умовах повномасштабного вторгнення та активної євроінтеграції. «Сьогодні ми переходимо від концептуального документа до конкретного плану заходів, який передбачає чіткі цифри, завдання та відповідальних виконавців», – резюмував він.
Експертка Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Ірина Сторонянська повідомила, що повномасштабне вторгнення примусило скоротити кількість стратегічних цілей розвитку Львівщини з п’яти до трьох порівняно з попередньою редакцією Стратегії та значно скоригувати їх зміст. Таким чином, актуальними залишилися наступні цілі: «Безпека та збереження демографічного потенціалу нації в умовах війни та повоєнної відбудови», «Підвищення конкурентоспроможності регіону в умовах євроінтеграції», «Охорона довкілля та зелений перехід». Ірина Сторонянська поінформувала, що офіційний збір технічних завдань до Плану заходів з реалізації у 2024-2027 роках Стратегії тривав з 14 серпня до 13 вересня. За цей період було зібрано 149 проєктних ідей із загальним бюджетом на виконання 141 млрд. грн від структурних підрозділів облдержадміністрації, громад області, інших інституцій. Також Ірина Сторонянська презентувала потенційні джерела фінансування проєктів, серед яких: 35% коштів з державного бюджету, 1% – з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), 53% коштів – інші джерела, 6% і 5% – обласний і місцевий бюджети відповідно.
Т.в.о. заступника директора департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Галина Широчук наголосила на необхідності враховувати положення нової редакції Державної стратегії з регіонального розвитку до 2027 року при відборі проєктів до Плану заходів з реалізації. Вона закликала присутніх при аналізі і відборі технічних завдань звернути увагу на такі напрямки: підтримка обороноздатності та безпеки, розвиток медицини, освіти, розбудова прикордонної інфраструктури, підтримка бізнесу, підвищення енергетичної самодостатності області та захист осіб, постраждалих від війни.
У другій частині засідання учасники в складі малих груп працювали над аналізом та відбором проектних ідей, що мають найвищі шанси на дофінансування, до Плану заходів з реалізації Стратегії.
Ця публікація була створена ЗРНГО «Волинський ресурсний центр» в рамках проєкту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».