fbpx

В Закарпатті стартував відбір проектів до плану реалізації стратегії розвитку області

В Закарпатті стартував відбір проектів до плану реалізації стратегії розвитку області

10 грудня у Закарпатській ОВА відбулося засідання робочої групи з актуалізації стратегії розвитку Закарпаття до 2027 року і розроблення проєкту плану з її реалізації. Робота над актуалізацією стратегії відбувається за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») і реалізується в рамках проєкту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України» за сприяння НГО «Волинський ресурсний центр».

У вступному слові заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо подякував учасникам робочої групи за пророблену гігантську роботу над документом стратегії, яка здійснювалася впродовж року. Він підкреслив важливість оновлення стратегічних планів з урахуванням реалій, спричинених повномасштабним вторгненням і процесом євроінтеграції.

Перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета наголосив, що Міністерством розвитку громад та територій України вже опрацьовано проєкт розвитку Закарпатської області на період до 2027 року. Він привітав присутніх із тим, що документ  визнаний таким, що відповідає порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів з їх реалізації та стратегічним цілям і пріоритетам, зазначеним у Державній стратегії регіонального розвитку.

Директор департаменту економічного та регіонального розвитку Тарас Триндяк підкреслив, що попереду – найважливіша частина процесу з актуалізації стратегії розвитку. Оскільки лише від якісно відібраних до плану реалізації проектних ідей залежить досягнення ієрархії намічених стратегічних цілей.

Експертка зі стратегічного планування Наталія Бойко подякувала членам робочої групи за стабільну залученість до процесу актуалізації стратегії розвитку області і наголосила, що згенерований проєкт стратегії врахував усі виклики і можливості, які постали перед регіоном. У ньому відображені цілі з підтримки бізнесів, у тому числі релокованих, що дозволить підвищити надходження до бюджетів усіх рівнів. Взяті до уваги проблеми і інтереси ВПО, таким чином, щоб ця категорія громадян почувалася максимально комфортно і захищено. Підкреслена роль Закарпаття в лікуванні та реабілітації поранених військовослужбовців. І ще багато напрямків, які дозволять регіону розвиватися попри нестабільність, спричинену війною.

Наталія повідомила, що з 280 отриманих до плану з реалізації ідей 80% спрямовані на Стратегічну ціль 1 – Розвиток, орієнтований на людину, 13% на Стратегічну ціль 2 – Розвиток конкурентоспроможності регіону і 7 % на Стратегічну ціль 3 – Охорона довкілля та збалансований розвиток гірських і сільських територій області.

Також вона торкнулася потенційних джерел фінансування для впровадження проектів і зробила огляд державних програм на 2025 рік.

Експертка наголосила на критеріях відбору проектів до плану з реалізації стратегії, підкресливши, що лише проектні ідеї, які відповідають цим критеріям, є найбільш прийнятними для реалізації.

У другій частині засідання учасники у складі малих груп працювали над відбором технічних завдань до плану з реалізації стратегії розвитку Закарпатської області до 2027 року.

Ця публікація була створена ЗРНГО «Волинський ресурсний центр» в рамках проєкту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».