Коли приходимо до лікаря, чи до вчителя – ми очікуємо побачити і почути фахівця, апріорі вважаємо, що люди мають бути компетентними, адже від їх рішення залежить наше здоров’я, освіта та майбутнє для наших дітей. Це зрозуміло і не потребує жодних пояснень.
Натомість, ми рідко замислюємось, що депутати обласної, міської чи сільських рад – такі ж самі мешканці, як і ми, за однієї відмінності – вони вповноважені рішення щодо розвитку села чи міста приймати за нас всіх, власне, для цього їх і обрали… І питання поповнення відповідними знаннями в такому контексті виглядає зовсім по іншому…
А де навчають бути депутатами? Це вже залежить від кожного конкретного обранця: якщо людина є відкритою і відповідально ставиться до виконання своїх депутатських обов’язків, то може скористатись можливостями для навчання та обміну досвідом, що власне і було запропоновано фахівцями Волинського Ресурсного Центру в рамках проекту «Зміцнення демократичної культури серед молодих депутатів України» за підтримки Демократичного Фонду Організації Об’єднаних Націй (UNDEF).
В рамках проекту у Львові, Чернігові, Харкові та Рівному відбулась серія дводенних тренінгів для новообраних молодих депутатів місцевих рад та працівників органів місцевого самоврядування.
Понад 150 учасників з Волинської, Житомирської,Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської, Чернівецької областейобластей України скористались можливостями та підвищили свої знання та навички у сферах «Парламентські процедури», «Зв’язки з громадськістю», «Стратегічне планування», «Підготовка і впровадження проектів місцевого розвитку».
За короткими назвами тем міститься достатньо важливих і необхідних для розвитку міста чи села інструментів.
Так, зокрема, під час тренінгів по процедурам демократичних організацій та зв’язкам з громадськістю учасники отримали знання,застосовуючи які, вони зможуть поліпшити процедури демократичного прийняття рішень в місцевих радах, комунікацію з місцевими громадами, знаходити конструктивний підхід до вирішення місцевих проблем, залучати громадян до планування розвитку громади. Під час тренінгу із стратегічного планування розглядались етапи розробки та структура стратегічних планів розвитку територіальних громад, аналіз впливу зовнішніх факторів, визначення місії, стратегічного бачення та напрямів розвитку територіальної громади, впровадження проектів та заходів стратегічного плану, його моніторинг та коригування. А в тренінгу з підготовки та впровадження проектів місцевого розвитку – джерела фінансування таких проектів, визначення проблем та оцінка потреб, формулювання мети та завдань проекту, його результатів, розрахунок бюджету та ін.
Попереду є ще багато цікавого, наступний етап – це проведення стажування в різних регіонах України за напрямками «Розвиток сільської кооперації», «Надання адміністративних послуг», «Агенції місцевого розвитку» та «Енергозбереження».
Дуже тішить те, що після оголошення на участь в даному проекті відбувся справжній конкурс, адже надійшло багато заявок від бажаючих взяти участь в навчаннях та стажуваннях. Це дає надію, що новообрані депутати місцевих рад зацікавлені працювати на розвиток свого міста чи села, а місцеве самоврядування в Україні має перспективи для зміцнення.
System.String[]System.String[]