fbpx

Органи самоврядування та представники громадськості вчилися у поляків писати проекти

Органи самоврядування та представники громадськості вчилися у поляків писати проекти

8 команд, складених з представників місцевої влади/самоврядування та громадських організацій з Рівненщини, Волині, Тернопілля та Хмельниччини слухали про польський досвід роботи структурних фондів та вчилися писати проекти для Державного фонду регіонального розвитку на семінарі, що відбувся в Рівному 14-15 липня.

Навчання пройшло в рамках проекту “Спільні дії – загальні переваги”, що  реалізовується 3 організаціями-партнерами: – «Товариство Шукаємо Польщу»,  «Фундацією Розвитку Місцевої Демократії» (Підляський центр) та «Волинським  ресурсним центром. Проект має кілька основних цілей:

1. Посилення співпраці громадських організацій з місцевою владою для реалізації спільних проектів.

2. Поширення успішних польських та українських практик в сфері регіонального розвитку, підвищення компетенції у питаннях роботи з Державним фондом регіонального розвитку.

3. Налагодження партнерства з органами влади та громадськими організаціями Польщі для подальшої підготовки спільних транскордонних проектів.

 Під час першого навчального семінару слухачі дізналися про те, як у Польщі працюють подібні до нашого Державного фонду регіонального розвитку донорські інституції. Цікаво було дізнатися, що в Польщі, та й у Євросоюзі загалом, фінансуються не лише так звані «тверді» проекти, наприклад будівництво шкіл чи доріг, заміни вікон і т.д. Значна частина спрямовується на підтримку ідей, які дають розвиток, наповнення бюджету – підтримку підприємництва, туризму тощо.

На наступних сесіях, які відбудуться уже восени, учасники мають підготувати реальні проекти, які потім претендуватимуть на державне та міжнародне фінансування. Врешті, якщо усе задумане вдасться, слухачі семінару, а серед них люди з досить високими посадами та можливостями, зможуть якісніше та ефективніше працювати над розвитком власних регіонів.

System.String[]System.String[]