fbpx

Оцінка ефективності бюджетних програм та політик

Оцінка ефективності бюджетних програм та політик

Оцінка ефективності бюджетних програм та політикЖодна бюджетна програма чи політика в країнах ЄС не впроваджується без оцінки її ефективності. В Україні, на жаль, такий інструмент поки що не поширений. Натомість, вітчизняні політики оперують терміном «ступінь освоєння бюджетних коштів». Тобто, бюджетна програма чи проект вважаються ефективними, якщо освоєно 100% передбачених коштів.

Наслідки такого підходу ми часто можемо бачити в різних куточках нашої країни:

·       в селі відомого політика за десятки мільйонів гривень відремонтовано школу, яка через кілька років після ремонту припинила роботу, бо в селі нема дітей;

·       дитячий садок будують 10 років маленькими частинами, завдяки чому сумарна вартість будівництва наближається до вартості палацу;

·       політик активно допомагає залучити з державного бюджету 5 мільйонів гривень на будівництво сільського будинку культури, а поточне щорічне утримання вартістю 2 мільйони покладається на бідний місцевий бюджет.

Для популяризації оцінки ефективності бюджетних програм та політик як інструменту управління на регіональному та місцевому рівнях в Україні, Волинський ресурсний центр у партнерстві з польською Фундацією Ідея Розвитку реалізували спільний проект «Розвиток культури оцінювання на регіональному рівні». Він був спрямований на оцінку ефективності Рівненського обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Проект тривав з березня по червень 2019 року та фінансувався Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії». Результати проекту представлені у публікації «Звіт про результати оцінки ефективності обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області».

ЗАВАНТАЖИТИ ЗВІТ у форматі PDF