fbpx

Про нас

Волинський ресурсний центр (ВРЦ) є агенцією з розвитку територіальних громад. Статус – непідприємницька громадська організація.
Місія ВРЦ: сприяти активності, свідомості та відповідальності громадян шляхом підтримки громадських ініціатив. Досягнення своєї місії ВРЦ розглядає в нерозривному зв’язку з соціальним та економічним розвитком, екологічною безпекою регіону.

Презентація ВРЦ

Як ми можемо допомогти?

Якщо вас зацікавила наша діяльність - надішліть нам запит. Ми обо'вязково відповімо.

Бізнес-освіта безкоштовно?

Мрієте про власний бізнес, але не знаєте з чого почати?
Хочете здобути бізнес-освіту, але не вистачає грошей?
Методики викладання економіки нудні та нецікаві?

Реєстрацію на навчання відкрито до
31 жовтня 2021 року

Бізнес-освіта для ПТО

Участь у навчанні підприємництву можуть взяти представники Одеської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Черкаської, Полтавської, Харківської областей:

– учні закладів ПТО та студенти закладів ФПО (без обмежень по віку),

– педпрацівники закладів ПТО та ФПО (без обмежень по віку), 

– молоді (до 35 років) мешканці громад (крім обласних центрів).

Проєкт «Бізнес-освіта для ПТО» - саме для Вас!

В рамках проєкту ми проведемо комплексне навчання підприємництву:

Навчимо генерувати бізнес-ідеї
Створювати продукти, які “продають себе самі”
Розповімо, як створити прибуткову бізнес-модель
Систематизувати стартап після запуску
Підкажемо де взяти кошти на реалізацію вашої ідеї
А ще – забезпечимо консультативний супровід

Мільйони успішних підприємців зустрічалися з цими ж викликами, коли думали про старт бізнесу. Ось чому ми разом з Міжнародною організацією праці працюємо, щоб допомогти вам розпочати свою власну справу. Кілька простих кроків на шляху до мрії!

Як все відбуватиметься

Навчальний курс відбудеться у жовтні 2021 – січні 2022 ОНЛАЙН під супроводом сертифікованих тренерів, за методиками Міжнародної організації праці (BIZ-UP та SIYB), які застосовуються у більше 130 країнах світу та довели свою ефективність. Тренери Волинського Ресурсного Центру, які проведуть навчання, працюють з діючими бізнесами та володіють актуальними знаннями про потреби українських підприємців.

Умови участі

Заходи проєкту безкоштовні для учасників, що стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics.

Реєстрація участі

Не змогли зареєструватися? Спробуйте тут.

Загальна інформація про проєкт

Проєкт «Бізнес-освіта для ПТО» впроваджується Волинським ресурсним центром у рамках «Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО)».

Територія впровадження

Діяльність проєкту спрямована на 123 громади восьми регіонів, зокрема, на 291 заклад професійно-технічної освіти та фахової передвищої освіти:

Одеська область
Херсонська область
Миколаївська область
Запорізька область
Дніпропетровська область
Черкаська область
Полтавська область
Харківська область
Бізнес-освіта для ПТО
Логотип клієнта
Логотип клієнта
Логотип клієнта
Логотип клієнта

Цільові показники проєкту

200

Учасників навчань

62

Інтерактивних навчання

54

Бізнес-планів

25

Викладачів економіки

Хто може брати участь у проєкті

Учні та викладачі закладів ПТО та ФПО з громад цільових областей (крім обласних центрів)
Молодь віком 18-24 роки з громад цільових областей (крім обласних центрів)

Переваги участі у проєкті

Учні розширять можливості самозайнятості, зрозуміють базові принципи створення бізнесу, одночасно зміцнюючи ключові навички: здатність збирати та аналізувати дані, доносити ідеї, працювати в команді та вирішувати проблеми.
Викладачі вдосконалять навички викладання підприємництва та освоять методики, які подобаються учням
Заклади професійної освіти отримають маркетингову перевагу в наборі учнів, а відтак – більшу кількість вступників та більший бюджет
Територіальні громади отримають більше молодих підприємців, більше зайнятих мешканців, більше наповнення бюджету

Етапи проєкту

01
Проведення вступної наради для партнерів проєкту
буде проведено презентацію запланованих заходів проєкту для ключових стейкхолдерів у цільових регіонах. Учасники: директорат професійної освіти МОН України, представники департаментів освіти та науки, департаментів економічного розвитку, навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти у восьми цільових регіонах
02
Онлайн конференція «Розвиток навичок підприємництва молоді»
Вступна конференція для потенційних учасників прєкту (учнів та викладачів економічних дисциплін закладів професійної професійно-технічної та фахової передвищої освіти) у цільових громадах
03
Навчальний курс «Генеруй бізнес-ідею»
Онлайн навчання для 200 учнів, молоді з цільових громад, які мають бажання започаткувати власну справу, а також для вчителів ЗПТО та ЗФПО які бажають вдосконалити методики викладання підприємництва
04
Навчальний курс «Розпочни свій бізнес»
Комплексний навчальний онлайн-курс призначений для потенційних молодих підприємців, які завершили курс "Генеруй бізнес-ідею" та вже мають опрацьовану бізнес-ідею
05
Триденна майстерня "Методики навчання підприємництву молоді" для викладачів ЗПТО та ЗФПО
Буде сформовано набір кращих методик та обмін практиками навчання підприємництву молоді ЗПТО та ЗФПО
06
Вебінар з поширення методик розвитку підприємництва
Вебінар покликаний поширити методику навчання підприємництву молоді в середовищі викладачів економічних дисциплін ЗПТО та ЗФПО
07
Онлайн-форум "Інструменти місцевого економічного розвитку"
Буде презентовано інструменти місцевого економічного розвитку та бізнес-плани переможців навчальної програми для представників локальних громад. В рамках заходу буде представлено кращі практики розвитку підприємництва, зокрема: діючі інструменти стимулювання молодіжного підприємництва на рівні територіальних громад, результативність конкурсів бізнес-планів, інструменти місцевої фіскальної політики для зменшення тіньової зайнятості, а також результати конкурсу та каталог бізнес-планів, реалізованого в рамках проєкту

Методика навчання підприємництву

Навчання здійснюватиметься під супроводом сертифікованих тренерів із застосування методик Міжнародної організації праці (BIZ-UP та SIYB), які застосовуються у більше 130 країнах світу та довели свою ефективність. Тренери Волинського Ресурсного Центру, які проводитимуть навчання, працюють безпосередньо із діючим бізнесом та володіють актуальними знаннями про потреби підприємців України.

Навчальна програма складається з двох тематичних блоків:

Блок дасть змогу учасникам визначитися з напрямком, галуззю та нішею для бізнесу. А також, сформувати план розвитку підприємницьких компетенцій.
Блок складається з наступних розділів:

1. Перевірка готовності та формування плану дій для започаткування власної справи.
2. Принципи генерування бізнес-ідей: аналіз ланцюгів доданої вартості.
3. Як скласти власний список бізнес-ідей?
4. Як обрати найкращу бізнес-ідею для її втілення в життя?
1. Бізнес-план
Розділ, у якому учасники знайомляться зі структурою майбутнього бізнес-плану.
2. Маркетинговий план
Найпоширеніша помилка майбутніх підприємців – розпочинати бізнес без попереднього дослідження ринку. Навіть якщо ваш продукт досконалий але не враховує потреби ринку - ваш бізнес «не злетить». У цій частині ми докладно розглядаємо, як дослідити та сегментувати ринок. Визначити свою цільову аудиторію. Відрізнятися від конкурентів. І зробити усе, щоб клієнти обирали саме ваш продукт. У цьому нам допомагає 8P маркетинг. Фінальною частиною цього розділу є розрахунок продажів і розуміння, на яку частину ринку ви можете претендувати.
3. Персонал
«Заберіть у мене гроші, заводи, станки і фабрики, але залиште мені мою команду. І скоро ми створимо заводи, кращі від попередніх» (Генрі Форд). Від якісної команди залежить успіх вашого бізнесу. У цій частині тренінгу ми вчимося розписувати бізнес-процеси та визначати, який персонал нам потрібний. Як залучати кращих фахівців до вашої команди і ефективно їх мотивувати.
4. Організація та управління
Перш ніж розпочати бізнес, необхідно обрати організаційно-правову форму. Від цього залежить форма оподаткування, легкість або складність реєстрації, управління бізнесом та її закриття. Часто для ведення цієї частини тренінгу запрошуються профільні фахівці, які можуть донести до слухачів найбільш актуальну інформацію.
5. Закупівлі підприємства
Жоден бізнес не може обійтися без устаткування та сировини. У цьому тренінговому розділі учасники визначаються із тим, яке обладнання, сировину або товари для перепродажу слід закуповувати. Як оптимізувати витрати, не втрачаючи при цьому у якості. Розрахунки обсягів закупівель тісно пов’язані із калькуляцією продажів.
6. Екологічність підприємства
Бізнеси різною мірою залежать від природних ресурсів та по-різному їх використовують. Якщо ви плануєте працювати із закордонними партнерами, виводити продукцію на глобальний ринок, потрібно подбати про екологічність бізнесу. Зменшення відходів, повторне використання, утилізація – ці процеси повинні бути продумані у вашому бізнес-плані.
7. Розрахунок собівартості товарів та послуг
На основі розрахунків, здійснених у попередніх частинах ви повинні обрахувати собівартість товарів та послуг, без якої не зможете сформувати ціну. У попередніх модулях тренінгу вже з’явилися витрати на персонал, закупівлі підприємства, маркетинг, податки. Ви розберетеся, чим відрізняються змінні і постійні витрати. І зможете розрахувати собівартість одиниці вашої продукції в залежності від обсягів виробництва або продажів (для торгівлі чи сфери послуг). За рахунок цього усі ваші витрати будуть відшкодовані споживачами продукту.
8. Фінансове планування
Фінанси – «кров» вашого бізнесу. Ще одна типова помилка багатьох підприємців – відсутність фінансового обліку. Грамотно налагоджений фінансовий облік дозволить вам уникнути проблем як на старті вашого бізнесу, коли прибутків ще немає, так і при виході на сталі обсяги продажу. На тренінгу ви навчитеся складати план руху грошових коштів.
9. Необхідний стартовий капітал
Для старту бізнесу вам будуть потрібні кошти. У цьому тренінговому розділі ми розглянемо усі можливі джерела отримання стартового капіталу, які доступні сьогодні українським підприємцям.
10. Започатковуємо бізнес
На основі усіх тренінгових розділів учасники підготують бізнес-плани і зможуть прийняти виважене рішення щодо започаткування бізнесу. Саме таке рішення для багатьох може підвищити шанс створити успішний бізнес або вберегти від інвестування власних ресурсів у не продуманий бізнес-план.

Відгуки діючих підприємців, що завершили навчання

Цікавлять деталі?

Зв'яжіться з нами, щоб отримати додаткову інформацію.