fbpx

Управління ПТО на основі доказів

Резюме проекту

Волинським ресурсним центром підготовлено інтерактивну візуалізацію дослідження регіонального ринку праці в Львівській та Рівненській областях.Дослідження було проведене у рамках проекту «Допомога в управлінні ПТО на основі доказів», який реалізовувався за кошти, надані Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках програми «U-LEAD з Європою».
Одним з компонентів цього проекту є вироблення механізму дослідження потреб регіонального ринку праці. Дослідження професійної структури ринку праці здійснено на основі репрезентативного опитування 1797 підприємств. Гранична похибка загальних показників дослідження не перевищує 5%. Опитування проводилося упродовж серпня-жовтня 2018 року. Обробка даних здійснена за допомогою програмного пакету OCA New Line.
Ознайомитися з результатами можна на спеціалізованому сайті kariera.in.ua.
  • Донор: Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ
  • Замовник: U-LEAD з Європою
  • Термін реалізації: 2018-2019 роки

Виклики та рішення

Система прийняття рішень у сфері зміни обсягів підготовки робітничих кадрів та вибору переліків професій не базується на об'єктивній інформації про регіональний ринок праці. Для підвищення ефективності мережі професійної підготовки у Рівненській та Львівській областях було проведено заходи із удосконаленням способів прийняття рішень у сфері професійної освіти.
Проведено дослідження регіонального ринку праці в регіоні:
В рамках діяльності було проведено соціологічне дослідження роботодавців Рівненської та Львівської областей. За результатом проведеної роботи підготовлено деталізовані звіти про стан регіональних ринків праці та рекомендації до змін обсягів підготовки робітничих кадрів за професіями.
Підготовлено інтерактивну аналітичну систему
На основі інформації про регіональний ринок праці було підготовлено інтерактивну інформаційну систему. В панелі дашборді зібрано аналітичні показники стосовно понад 1000 професій, заробітних плат, якості підготовки випускників за кваліфікаційним рівнем. Крім того ,в системі представлено очікувану прогнозну потребу у працівниках на 2020-2021 роки.
Підвищено кваліфікацію відповідальних за формування політики у сфері зайнятості та підготовки робітничих кадрів
В рамках навчальних заходів було підвищено кваліфікацію ключових осіб департаментів освіти у сфері ПТО Львівської та Рівненської облдержадміністрацій, директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Удосконалено механізми прийняття рішень на основі інформації про регіональний ринок праці.

Процес реалізації

Продукти, підготовлені в рамках проекту опубліковано на спеціалізованому порталі www.Kariera.in.ua.
01
Підготовка та узгодження методології дослідження ринку праці
02
Проведення дослідження ринку праці
03
Оброблення даних та підготовка аналітичних звітів
04
Проведення презентацій та підвищення кваліфікації персоналу системи ПТО

Результати проекту

Публікації підготовлені за підтримки Європейського Союзу та його держав-членів Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції. Зміст публікації є виключною відповідальністю його авторів та не може жодним чином сприйматися як такий, що відображає погляди Програми «U-LEAD з Європою», уряду України, Європейського Союзу та його держав-членів Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції. За зміст публікацій повну відповідальність несе ЗРНГО "Волинський ресурсний центр".
Охоплено 67% робочих місць у пілотних регіонах
Опитано більше 1800 керівників та представників підприємств
Підготовлено 2 аналітичні звіти та інтерактивну візуалізацію даних
Підвищено кваліфікацію працівників департаментів освіти у сфері ПТО та директорів ЗП(ПТ)О.