У шести областях України триває актуалізація стратегій регіонального розвитку до 2027 року. Оновлення стратегій відбувається завдяки підтримці Проекту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).
20 березня в Чернівцях пройшла презентація оновленого тексту стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2027 року. Участь у засіданні взяли понад 100 представників місцевого самоврядування, бізнесу, освіти, неурядових організацій.
У вступному слові перша заступниця начальника ОВА Альона Атаманюк коротко розповіла про здійснені етапи з актуалізації стратегії та подякувала USAID «ГОВЕРЛА» і Волинському ресурсному центру за підтримку в оновленні стратегії Чернівецької області.
Директор департаменту регіонального розвитку Чернівецької ОВА Валентин Дунаєвський презентував присутнім стратегічні та оперативні цілі, викладені в проєкті стратегії, докладно зупинився на завданнях та індикативних показниках з їх досягнення.
Під час презентації учасники засідання у форматі громадського обговорення мали змогу прокоментувати викладену інформацію, поставити запитання й уточнити спірні моменти.
Найбільшу зацікавленість присутніх викликала стратегічна ціль «Підвищення конкурентоспроможності регіону шляхом інноваційного розвитку сільського господарства, переробної промисловості та туризму». Зокрема декілька учасників засідання наголосили, що Буковина славиться не лише горами, мальовничою природою і сприятливим для рекреації кліматом. На території Чернівецької області розташовані всесвітньо відомі туристичні об’єкти, які повинні бути охоплені системою нових туристичних маршрутів. Місцеві мешканці вже залучені у виробництво крафтової продукції, що, в разі підтримки і маркетингу території підвищить доходи і забезпечить жителів робочими місцями. Також внаслідок війни Чернівецька область – як тилова – спеціалізується на лікуванні та реабілітації поранених військових, що разом із довоєнною лікувальною спеціалізацією сприяє створенню медичного кластеру і розвитку медичного туризму.
Крім того, з початку війни область прийняла значну кількість релокованих бізнесів. Це потребує не лише їх повноцінної інтеграції до економіки регіону, але й підготовки значної кількості відповідних фахівців на базі місцевих закладів ПТО. У контексті появи нехарактерних для регіону бізнесів ще більшого значення набуває завдання зі створення технологічних парків.
Серед завдань – підтримка підприємницького потенціалу жителів громади за допомогою низки інструментів: популяризація підприємництва серед різних соціальних груп, покращення доступу до фінансування бізнесу через використання державних програм (єРобота, ФРП, ЕКА) , створення та розвиток інфраструктури підтримки бізнесу.
Презентація проєкту оновленої стратегії викликала змістовні дискусії, на запитання учасників відповіли профільні фахівці робочої групи.
Після внесення до документу фінальних уточнень буде оголошений відбір проєктів до плану реалізації стратегії розвитку Чернівецької області до 2027 року.
Ця публікація була створена ЗРНГО «Волинський ресурсний центр» в рамках проєкту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».