Круглий стіл «Можливості та проблеми участі нових політиків у місцевих виборах»

Круглий стіл «Можливості та проблеми участі нових політиків у місцевих виборах»4 вересня 2015 року в конференц-залі готелю «Оптима» в рамках проекту «Сприяння політичній активності та вільним і справедливим виборам в північно-західній Україні»  відбувся круглий стіл на тему «Можливості та проблеми участі нових політиків у місцевих виборах».

В заході взяло участь більше 30 представників партій та штабів, кандидати, представники громадських організацій та журналісти. Олексій Горецький, директор РОГО «Комітет виборців України» презентував нову редакцію закону про місцеві вибори, його «підводні камені», особливості реєстрації кандидатів, зміни в процедурах ведення агітації, встановлення результатів голосування, інше. Найбільшу увагу в обговоренні приділили можливості однієї особи одночасно балотуватися до рад різних рівнів. Неабиякий інтерес викликала досить непроста система встановлення результатів голосування. Жваву дискусію викликала норма про гендерну квоту, яка вперше введена в законодавство, але до кінця не врегульована.

«Команда проекту запрошує молодих політиків, політичні партії та незалежних кандидатів Рівненської області до співпраці. Ми можемо допомогти в навчанні спостерігачів, або членів дільничних комісій. Забезпечимо всіх учасників посібниками та залучимо досвідчених тренерів.  Загалом в Рівненській області ми плануємо підготувати 1000 спостерігачів чи членів комісій. Також в рамках проекту будуть надаватися консультації юриста з виборчого законодавства для кандидатів та партій та ближче до дня голосування юридичні консультації для членів комісії та спостерігачів. Контакти консультантів: 093 019 69 75, 098 620 55 70» – зазначила Руслана Стасюк, виконавчий директор Волинського ресурсного центру.

Проект «Сприяння політичній активності та вільним і справедливим виборам в північно-західній Україні»   реалізується громадською організацією «Волинський ресурсний центр» за підтримки Національного фонду підтримки демократії.

Круглий стіл «Можливості та проблеми участі нових політиків у місцевих виборах»