fbpx

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РІВНЕНЩИНИ 2018 РОКУ

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РІВНЕНЩИНИ 2018 РОКУ

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РІВНЕНЩИНИ 2018 РОКУ

Метою конкурсу є відбір проектів, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету й спрямовані на розв’язання актуальних проблем розвитку територіальних громад та поширення позитивного досвіду, набутого у процесі їх реалізації.

Учасниками конкурсу можуть бути проекти, розроблені сільськими, селищними, міськими, районними радами Рівненської області, а також проекти, розроблені та подані спільно кількома територіальними громадами.

В 2018 році, згідно рішення конкурсної ради, проекти-учасники Конкурсу повинні відповідати одному (або кільком) з нижче наведених приорітетних напрямів:

 Максимальний розмір   гранту з фонду Конкурсу Мінімальний  власний внесок
 Енерго- та ресурсозбереження (окрім  проектів, у   яких заміна вікон/дверей на металопластикові   складатиме понад 10 тис. грн.). 100 000 грн. 60% від загальної вартості   проекту.
 Організація ефективної системи надання   соціальних послуг населенню 100 000 грн. 60% від загальної вартості   проекту.
 Розвиток туристичної діяльності. 150 000 грн. 30% від загальної вартості   проекту.
 Розвиток підприємництва. 200 000 грн. 10% від загальної вартості   проекту.

Різниця в сумі максимальний розміру гранту з фонду конкурсу та співвідношення мінімального  власного внеску в залежності від обраного напрямку, була спричинена тим, що в останні роки суттєво збільшилась кількість проектів по заміні вікон, реконструкції вуличного освітлення, встановленню дитячих майданчиків. Натомість проектів спрямованих на економічний розвиток громади було дуже мало. Наприклад,  в 2017 році з 65 поданих на конкурс проектів лише 1 відповідав напрямку «Розвиток підприємництва», а напрямку «Організація ефективної системи надання соціальних послуг населенню» – 51 проект.

Тому, щоб стимулювати громади до підготовки та реалізації проектів, які передбачають відкриття нових підприємств, започаткування надання нових послуг мешканцям громади, створення робочих місць, конкурсна рада прийняла рішення залишити  напрями «Енерго- та ресурсозбереження» та «Організація ефективної системи надання соціальних послуг населенню» серед приорітетних, але змінити максимальну суму гранту та власного внеску.

Таке «нововведення» не вплинуло на загальну кількість поданих проектів( всього на конкурс було подано 77 проектів) .

По напрямам подані проекти розподілись наступним чином:

  • Організація ефективної системи надання соціальних послуг-40
  • Розвиток туристичної діяльності -17
  • Розвиток підприємництва -16
  • Енерго- та ресурсозбереження-6

На засіданні конкурсної ради було прийнято рішення про підтримку 19 проектів.

З них по напряму «Організація ефективної системи надання соціальних послуг»- 10 проектів, «Розвиток туристичної діяльності»-4 проекти, «Розвиток підприємництва»-3 проекти, «Енерго- та ресурсозбереження»-2 проекти.

Список проектів-переможців конкурсу 2018 року.

Організація ефективної системи надання соціальних послуг:

  • «Підвищення рівня охоплення дітей та дорослих з інвалідністю фізкультурою та спортом, їх соціалізація (інклюзивні спортивні та дитячі  майданчики як найліпший початок інтеграції дитини з інвалідністю в суспільство)» Сарненська міська рада.
  • «Нова якість соціальних послуг»,  Здолбунівська районна рада.
  • «Сучасний спортивний майданчик – запорука здорового майбутнього жителів Млинівської громади», Млинівська селищна рада.
  • «Капітальний ремонт вуличного освітлення вулиці Цегельна с. Малі Загорці Дубенського району Рівненської області», Тараканівська сільська рада Дубенського району
  • «Створення належних санітарних умов для проведення змістовного відпочинку мешканців та гостей міста Острога», Острозька міська рада.
  • «Ремонт  понтонно-мостової переправи, як вирішення проблеми сполучення села Князівка з центром сільської ради»,Тишицька сільська рада Березнівського району.
  • “Джерело, що живить життя громади. Вирішення проблемних питань жителів села Дюксин  шляхом підвищення рівня благоустрою території», Деражненська сільська рада Костопільського району.
  • «Облаштування спортивного тренажерного залу в с. Батьків Немирівського старостинського округу Радивилівської ОТГ», Радивилівська міська рада.
  • «Встановлення вуличних тренажерів для спортивного розвитку молоді на території Козинської ОТГ», Козинська сільська рада Радивилівського району.
  • «Встановлення станції знезалізнення та доочищення питної води в Городищенській ЗОШ І-ІІІ ступенів Березнівського району», Березнівська районна рада.

Розвиток туристичної діяльності

  • «Створення туристичних маршрутів «Княжа корона» смт. Клевань., Клеванська селищна рада Рівненського району.
  • «Розвиток туристичної інфраструктури на території Грушвицької сільської ради»,Грушвицька сільська радаРівненського району.
  • «Облаштування оглядового майданчика для селфі із арт-об’єктом «Я люблю Корець» та Wі-Fі зоною у районі «Замкова гора», Корецька  міська  рада
  • «Мобільна туристична інфраструктура міста Острога» Острозька міська рада.

Розвиток підприємництва

  • «Надання послуг населенню по переробці зернових та олійних культур та створення умов для згуртування громади в с. Гільча Друга Здолбунівського району Рівненської області», Урвенська сільська рада Здолбунівського району.
  • «Створення платформи розвитку підприємництва “OpenHub”: поточний ремонт приміщення, придбання меблів та запуск програм підтримки підприємництва для економічного розвитку смт Гоща» Гощанська селищна рада.
  • «Придбання спецтехніки (екскаватора) для комунального підприємства   «Верба комунальник» Вербської сільської ради Дубенського району», Вербська сільська рада Дубенського району

Енерго- та ресурсозбереження

  • «Впровадження роздільного методу сортування сміття»,Соснівська селищна рада Березнівського району.
  • «Організація системи роздільного збору та вторинної переробки ТПВ в селі Острожець та селі Залав’я Острожецької ОТГ Млинівського району» , Острожецька сільська рада Млинівського району.