fbpx

Польський досвід для реформування України

Польський досвід для реформування України

Волинський ресурсний центр у партнерстві з товариством «Шукаємо Польщу» (м. Білосток) у рамках проекту «Польський досвід для реформування України» провели заходи зі зміцнення адміністративної спроможності регіональних комісій з відбору проектів ДФРР Тернопільської, Рівненської та Волинської областей.

Мета проекту – передача знань та досвіду польської політики регіонального розвитку українським партнерам з Рівненської, Тернопільської та Волинської областей.

Проект тривав 5 місяців – з травня по жовтень 2017 року і включав навчальний візит членів регіональних комісій з відбору проектів ДФРР Тернопільської, Рівненської та Волинської областей до Польщі (воєводство Підляшське) та три навчальні семінари в Тернополі, Рівному та Луцьку.

1.    Навчальний візит членів регіональних комісій ДФРР до Підляшського воєводства тривав чотири дні. Всього з трьох областей було відібрано 15 представників комісій, які 4-7 липня 2017 року взяли участь у стажуванні.

Програма передбачала передачу українським учасникам знань та досвіду по таким напрямкам.

1. Навчальний модуль. Методологія розробки стратегії воєводства, Плану заходів з реалізації стратегії, критерії і процедури відбору проектів регіонального розвитку.

2. Навчальний модуль. Участь у навчанні членів польської конкурсної комісії із відбору проектів. Ознайомча зустріч та спілкування з членами комісії із відбору проектів у Підляшському воєводстві.

3. Творчий модуль. Планування, фінансування, впровадження та моніторинг стратегії регіонального розвитку: порівняння процедур, критеріїв, положень Польщі та України.

4. Ознайомчий модуль. Презентація розвиткових ініціатив реалізованих в рамках політики регіонального розвитку за останні роки (за участі представників Департаменту охорони навколишнього середовища, культури, науки, Програми розвитку сільських територій, Департаменту регіонального розвитку).

5. Навчальний модуль. Ознайомлення з методом ABCD (Assert-Based Community Development) за участю польських експертів.

6. Ознайомчий модуль. Знайомство з регіональними інституціями які реалізують окремі розвиткові проекти:

–       презентація туристичних проектів гміни Коричін, зустріч з представниками гміни та Локальної групи дій «Пуща Книшинська»;

–       знайомство з досвідом роботи відділу маркетингу і розвитку туризму Староства в Хайнувці, а також координаторами ключових проектів;

–       Локальна організація туризму Біловезької пущі, найважливіші проекти.

7. Ознайомчий модуль. Лекція на тему «Розвиток регіону що ґрунтується на ініціативах знизу».

Програма також включала зустрічі і обговорення питань регіонального розвитку:

– з представниками ключових для регіону інституцій, які реалізовують проекти, що мають вплив на розвиток територій і мешканців громад;

– з представниками органів місцевого самоврядування, які відповідають за організацію конкурсів проектів з виконання повноважень органів місцевого самоврядування.

2.    Навчальний семінар на території України. Такі дискусії відбулись: 11 вересня 2017 року в Тернополі, 12 вересня 2017 року в Рівному, а 13 вересня 2017 року в Луцьку.

В ході зустрічі учасники навчального візиту поділились інформацією і враженнями з усіма членами регіональних комісій ДФРР Рівненської, Тернопільської та Волинської ОДА, ЗМІ та громадських організацій.

На зустрічі також відбулась презентація досвіду польських партнерів, обговорення ідей проектів регіонального розвитку для врахування у стратегічних планувальних документах наступних періодів.

 

Короткі презентації проекту:

Презентація навчального візиту 4-7 липня 2017 року (завантажити)

Розвиткові проекти Підляшшя (завантажити)

Навчальний семінар 11-13 вересня 2017 року (завантажити)

System.String[]