fbpx

Медіаосвіта захищає від гібридних загроз

Медіаосвіта захищає від гібридних загрозУперше на теренах краю 10 травня 2018 р. у Волинському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти (ВОІППО) пройшов тренінг з медіаграмотності для вчителів загальноосвітніх шкіл.

Підвищення компетенцій медіаграмотності вчителів – це одне із завдань проекту «Поширення інструментів медіаграмотності серед мешканців Рівненської та Волинської областей», що впроваджується за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні громадською організацією «Волинський ресурсний центр» в Рівненській та Волинській області. Партнером Проекту у Волинській області став ВОІППО.

Проектом передбачено також  проведення тренінгів з медіаграмотності для вчителів та студентів педагогічних та журналістських факультетів. Крім того, знання про протидію маніпуляціям та пропаганді поширюються через сторінку і групу «Лабораторія медіаграмотності» в Facebook.

  • Цілеспрямований і систематичний вплив фейків  є загрозою для нашої молодої демократії, – відзначив тренера з медіаграмотності Сергій Штурхецький. – Тож розпізнавати маніпуляції й пропаганду – це важлива практична навичка, яка, проте, не виникає в людині сама по собі. Ці навички потрібно формувати, а знання про це – поширювати. Наш тренінг включає такі блоки як «Інформування і пропаганда», «Фейки і фактчекінг», «Медіагігієна» та інше.»
  • Наші педагоги поширюватимуть отримані знання в своїх школах, що підвищить рівень медіаграмотності мешканців нашої області, – відзначив проректор ВОІППО професор Олександр Дем’янюк. –  Тому ми плануємо  продовжити співпрацю і провести ще декілька тренінгів з медіа грамотності для вчителів.

Слід відзначити, що спеціально для цієї тренінгової програми з медіа грамотності експерти Волинського Ресурсного Центру спільно із науковцями ВОІППО підготували методичну розробку із підвищення кваліфікації вчителів.

Проект «Поширення інструментів медіаграмотності серед мешканців Рівненської та Волинської областей»впроваджується в 2017-2018 рр. громадською організацією «Волинський ресурсний центр» в партнерстві з Рівненським та Волинським обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти.

System.String[]