fbpx

Якими шляхами до нас потрапляє пропаганда?

Якими шляхами до нас потрапляє пропаганда?Усі джерела інформації, які оточують нас, можуть бути використані з пропагандистською метою. До такого висновку дійшли сьогодні учасники та учасниці тренінгу із медіа грамотності для вчителів, організованого ГО «Волинський ресурсний центр» спільно з Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.  

А відтак, – тепер переконані вчителі – необхідно ретельно ставитися до добору інформації, яку ми споживаємо.

Займаючись у комп’ютерному класі, 28 учителів історії з різних шкіл Рівненщини, практично опановували навички пошуку і перевірки інформації, зображень, відео.

«На основі справжніх випадків поширення фейків у соцмережах рівненських батьків  ми спробували знайти рецепти протидії неправдивій інформації, – розповідає тренер проекту Сергій Штурхецький. – Сподіваюся, що отримані знання допоможуть вчителям розвинути свої компетенції  з медіаграмотності, що , в свою чергу, сприятиме якісному викладанню та засвоєнню навчального матеріалу».

«Ми зацікавлені у тому, щоб наші слухачі отримували найсучасніші знання і вміння, адже педагог, особливо в невеликому населеному пункті – це фахівець , який має вміти працювати з інформацією. Тому ми відгукнулися на пропозицію ВРЦ щодо проведення тренінгу із формування у вчителів компетентності медіа грамотності.» – зазначила ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради Алла Черній.

Проект «Поширення інструментів медіаграмотності серед мешканців Рівненської та Волинської областей» впроваджується ГО «Волинський ресурсний центр» в партнерстві з Рівненським та Волинським обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні. Проектом передбачено проведення ряду тренінгів для вчителів та студентів педагогічних та журналістських факультетів. Також в двох областях буде підготовлено тренерів з медіаграмотності.  Окрім того, знання про протидію маніпуляціям та пропаганді будуть поширюватись через групу «Лабораторія медіаграмотності» в Facebook та підготовлені для соціальних мереж відео- інструкції.

 

System.String[]