fbpx

У Луцьку розпочали роботу над актуалізацією Стратегії розвитку до 2027 року

У Луцьку розпочали роботу над актуалізацією Стратегії розвитку до 2027 року

21 листопада 2023 року у Волинській ОВА відбулося засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Волинської області до 2024 року. Актуалізація стратегії реалізовуватиметься Волинським ресурсним центром за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

У вступному слові заступник голови Волинської обласної військової адміністрації Олександр Троханенко зазначив, що повномасштабне вторгнення примушує українські регіони переглядати політику регіонального розвитку. Ця задача є складною з огляду на те, що необхідно зважати на виклики військового часу в ситуації невизначеності і обмеженого ресурсу. А також – врахувати набуття Україною статусу кандидата на членство в ЄС та євроінтеграційні процеси. Олександр Троханенко висловив подяку Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та Волинському ресурсному центру за допомогу в оновленні Стратегії.

Заступник начальника управління економічного розвитку, інвестицій, туризму та курортів департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів ОДА Андрій Ткачук також зазначив певну складність в роботі над актуалізацією Стратегії. Насамперед – через брак релевантної статистики. А також – в контексті викликів, які постали перед областю. Андрій Ткачук наголосив, що Волинь прийняла велику кількість біженців з регіонів України, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення. За його словами, кількість ВПО у Волинській області становить близько 7-10% усього населення. Здебільшого це – соціально незахищені люди, які потребують додаткової соціалізації та повної справедливої інтеграції до соціального та економічного життя регіону. Що повинно бути враховане в усіх розділах Стратегії. 

Презентуючи соціально-економічний аналіз Волинської області, Андрій Ткачук зауважив, що попри важкі випробування регіону вдалося відновити стійкість економіки. Багато підприємств включилися до постачання продукції для військових потреб. Зроблений акцент на продовольчу безпеку, зросли інвестиції в переробку аграрної продукції, що дозволило подовжити ланцюги доданої вартості. Почався процес трансформації вугільних регіонів з метою зміцнення енергетичної безпеки країни. Волинській області вдалося зберегти 80-85% експорту, незважаючи на війну. 

Керівник Львівського регіонального офісу Проєкту USAID «Говерла» Олександр Волошинський наголосив, що робота над Стратегією розвитку – надзвичайно важлива і відповідальна робота, яка відбуватиметься у декілька етапів. І якщо Стратегія – переважно візійний документ, то розроблений у її контексті план з реалізації – дорожня карта для управління розвитком регіону. План з реалізації повинен бути реалістичним і враховувати ресурс, доступний області для його втілення. Також Олександр Волошинський наголосив на необхідності вже зараз готувати фахівців, які здатні писати проекти в рамках Стратегії розвитку з огляду на потенційну доступність ресурсу, який буде виділятися на відновлення України, а також передвступних коштів ЄС. 

Консультантка зі стратегічного планування Любов Ропало презентувала огляд процесу актуалізації Стратегії розвитку Волинської області на період до 2027 р. У своїй доповіді вона наголосила, що в фокусі уваги робочої групи повинні бути не лише проекти твердої інфраструктури. Але і акцент на: розвиток бізнес-спроможності, СМАРТ-спеціалізацію, розвиток управлінської спроможності, розвиток людського капіталу. 

У другій частині зустрічі за модерування консультанта зі стратегічного планування Петра Гоцалюка учасники робочої групи працювали над актуалізацією SWOT-аналізу Волинської області. Визначення сильних та слабких сторін, можливостей і загроз спровокувало змістовну дискусію і сприяло генеруванню низки продуктивних ідей. 

Ця публікація була створена ЗРНГО «Волинський ресурсний центр» в рамках проєкту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».