fbpx

На Волині працювали над операційними цілями Стратегії розвитку до 2027 року

На Волині працювали над операційними цілями Стратегії розвитку до 2027 року

22 грудня у Волинській ОВА відбулося друге засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Волинської області на період до 2027 року. Робота над оновленням Стратегії проходить в рамках проєкту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України, який реалізується НГО «Волинський ресурсний центр» і є одним з напрямків діяльності Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

За час роботи над оновленням стратегії робоча група провела аналіз соціально-економічного розвитку області в умовах війни, оновила SWOT аналіз та розробила SWOT  матрицю Волинської області, визначила сценарії розвитку регіону та оновила стратегічні та операційні цілі Стратегії до 2027 року.

Серед стратегічних цілей:

  • Підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки
  • Розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення
  • Розвиток інноваційної економіки на засадах смарт-спеціалізації
  • Розвиток транскордонного співробітництва
  • Раціональне використання природних ресурсів, екологічна безпека, зменшення впливів та наслідків зміни клімату

Засідання 22 грудня було присвячене аналізу проекту Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки і узгодження з її завданнями стратегічних і операційних цілей регіональної стратегії.

Консультанти зі стратегічного планування Маркіян Дацишин та Любов Ропало презентували нову редакцію Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки (ДСРР). Маркіян Дацишин наголосив, що близько 60-ти завдань Державної стратегії регіонального розвитку потребують обговорення в обласній Стратегії.

Заступник начальника управління економічного розвитку, інвестицій, туризму та курортів департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів ОДА Андрій Ткачук наголосив, що під час опрацювання стратегічних і операційних цілей робоча група в цілому врахувала виклики, які відображені в ДСРР.

Зокрема:

  • енергетична безпека;
  • зростання навантаження на систему охорони здоров’я та соціального захисту внаслідок значної кількості внутрішньо переміщених осіб, системної підтримки ветеранів, військових та членів їх сімей;
  • виклик, пов’язаний з виїздом тимчасово переміщених осіб за межі області;
  • налагодження співробітництва з європейською спільнотою, залучення міжнародної технічної допомоги для розвитку регіону;
  • запровадження механізму фінансово-кредитної підтримки розвитку бізнесу, включно з релокованим.

Проте синхронізація стратегічних цілей регіону і цілей, викладених у проекті Державної стратегії, потребує додаткової уваги і опрацювання. Після якого у січні 2024 року робоча група перейде до завершального етапу актуалізації Стратегії розвитку Волинської області на період до 2027 року.

Ця публікація була створена ЗРНГО «Волинський ресурсний центр» в рамках проєкту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».