fbpx

Волинський ресурсний центр розпочав впровадження проекту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України» («ГОВЕРЛА»)

Волинський ресурсний центр розпочав впровадження проекту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України» («ГОВЕРЛА»)

У жовтні 2023 року НГО «Волинський ресурсний центр» розпочав впровадження проекту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України» («ГОВЕРЛА»).

Волинська, Закарпатська, Рівненська, Полтавська, Львівська та Чернівецька отримали можливість оновити Стратегії розвитку з урахуванням реалій воєнного та майбутнього повоєнного періодів. Робота над актуалізацією Стратегій стала можливою завдяки підтримці проекту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). До консультування робочих груп в областях залучені провідні експерти НГО «Волинський ресурсний центр», які мають багаторічний досвід розроблення місцевих та регіональних стратегій і добре розуміють усі аспекти політики регіонального розвитку в Україні.

Перший етап роботи над Стратегіями полягає у здійсненні соціально-економічного аналізу стану розвитку кожної з областей. А також – у проведенні SWOT – аналізу Стратегій.

8 листопада у Чернівецькій ОВА відбулося засідання робочої групи з підготовки змін до Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2027 року та розроблення проекту Плану заходів з реалізації Стратегії у 2024-2027 роках.

У вступному слові перший заступник начальника ОВА Альона Атаманюк повідомила присутнім про важливість актуалізації  Стратегії розвитку в контексті викликів військового часу. А також – подякувала USAID і Волинському ресурсному центру за можливість долучитися до проекту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України» («ГОВЕРЛА») в якості регіону-партнера.

Олександр Волошинський, керівник Львівського регіонального офісу проекту USAID «Говерла» розповів учасникам робочої групи про основні методологічні підходи до стратегічного планування розвитку регіону і важливість наявності ефективної Стратегії в контексті доступу до ресурсів, передбачених для повоєнного відновлення України.

Валентин Дунаєвський, директор департаменту регіонального розвитку Чернівецької ОВА презентував змістовну доповідь за результатами соціально-економічного аналізу стану розвитку Чернівецької області.

Експерти Волинського ресурсного центру Олексій Грушко (Чернівці) та Юрій Войціцький (Вінниця) прокоментували оновлену зусиллями робочої групи матрицю SWOT – аналізу Стратегії розвитку Чернівецької області. А також здійснили загальний огляд графіку роботи з оновлення Стратегії.

В фіналі зустрічі учасники робочої групи обговорили з експертами особливості методології з актуалізації Стратегії, можливі помилки, успішні приклади роботи над стратегіями в інших регіонах України.

Ця публікація була створена ЗРНГО «Волинський ресурсний центр» в рамках проєкту «Підтримка актуалізації стратегій розвитку шести регіонів України», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».

Фотозвіт